Logo Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat

Binnenhavenmonitor

Verfijn resultaten

Kies een jaar
2020

Lay-out

Volgorde en zichtbaarheid

IDJaarTitel
Titel
Kies één of meerdere binnenhaventypes

Lay-out

Volgorde en zichtbaarheid

IDNaam
Naam

Omschrijving

In de Binnenhavenmonitor wordt het economisch belang van de Nederlandse binnenhavens bepaald. De economische impact wordt gemeten in twee indicatoren: werkgelegenheid en toegevoegde waarde. Hiervan wordt zowel het directe effect als het indirecte effect in kaart gebracht. De economische impact wordt bepaald voor twaalf type binnenhavens, variërend van agrohavens, industriehavens tot containerhavens. De Binnenhavenmonitor 2019 is gebaseerd op 25 binnenhavencases verspreid over heel Nederland die geëxtrapoleerd worden naar alle Nederlandse binnenhavens. De Binnenhavenmonitor wordt in opdracht van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat uitgevoerd door Erasmus UPT in samenwerking met het CBS. De Nederlandse Vereniging van Binnenhavens is als belangrijke partner bij het project betrokken.

Totale werkgelegenheid per type 2020

Cirkeldiagram: Totale werkgelegenheid per type 2020Grote multifunctionele binnenhaven • 5.7% (3610)Multifunctionele industriehaven • 8.7% (5486)Multifunctionele agrohaven • 9.7% (6160)Multifunctionele containerhaven • 8.0% (5080)Multifuctionele zand- en grindhaven • 3.4% (2160)Industriehaven • 18.1% (11460)Agrohaven • 3.5% (2240)Containerhaven • 11.4% (7240)Grote zand- en grindhaven • 11.7% (7380)Kleine zand,grind en agro haven • 2.1% (1360)Zeehavens • 17.6% (11125)

Legenda

  • Grote multifunctionele binnenhaven • 5.7% (3610)
  • Multifunctionele industriehaven • 8.7% (5486)
  • Multifunctionele agrohaven • 9.7% (6160)
  • Multifunctionele containerhaven • 8.0% (5080)
  • Multifuctionele zand- en grindhaven • 3.4% (2160)
  • Industriehaven • 18.1% (11460)
  • Agrohaven • 3.5% (2240)
  • Containerhaven • 11.4% (7240)
  • Grote zand- en grindhaven • 11.7% (7380)
  • Kleine zand,grind en agro haven • 2.1% (1360)
  • Zeehavens • 17.6% (11125)

Totale werkgelegenheid per type 2013 - 2020

  • Data
  • Grafiek
2013201420182020
Inland mainport 'hors categorie'7.2497.1808.390
Grote multifunctionele binnenhaven5.7725.4275.6533.610
Multifunctionele industriehaven7.0317.0087.4135.486
Multifunctionele agrohaven6.8446.8766.0666.160
Multifunctionele containerhaven1.6111.6144.8315.080
Multifuctionele zand- en grindhaven2.6772.6003.2602.160
Industriehaven2.4362.4364.80511.460
Agrohaven2.9983.0422.7722.240
Containerhaven1.2901.2706.6837.240
Grote zand- en grindhaven5.1255.1253.6107.380
Kleine zand,grind en agro haven3.0003.0001.5201.360
Zeehavens18.86018.8609.43011.125

Directe toegevoegde waarde (mln. €) per type 2020

Cirkeldiagram: Directe toegevoegde waarde (mln. €) per type 2020Grote multifunctionele binnenhaven • 5.3% (385)Multifunctionele industriehaven • 10.4% (763)Multifunctionele agrohaven • 10.4% (759)Multifunctionele containerhaven • 7.3% (533)Multifuctionele zand- en grindhaven • 2.3% (171)Industriehaven • 18.3% (1341)Agrohaven • 4.6% (334)Containerhaven • 10.2% (746)Grote zand- en grindhaven • 12.9% (944)Kleine zand,grind en agro haven • 2.4% (174)Zeehavens • 16.1% (1178)

Legenda

  • Grote multifunctionele binnenhaven • 5.3% (385)
  • Multifunctionele industriehaven • 10.4% (763)
  • Multifunctionele agrohaven • 10.4% (759)
  • Multifunctionele containerhaven • 7.3% (533)
  • Multifuctionele zand- en grindhaven • 2.3% (171)
  • Industriehaven • 18.3% (1341)
  • Agrohaven • 4.6% (334)
  • Containerhaven • 10.2% (746)
  • Grote zand- en grindhaven • 12.9% (944)
  • Kleine zand,grind en agro haven • 2.4% (174)
  • Zeehavens • 16.1% (1178)

Directe toegevoegde waarde (mln. €) per type 2013 - 2020

  • Data
  • Grafiek
2013201420182020
Inland mainport 'hors categorie'8638821.052
Grote multifunctionele binnenhaven541519532385
Multifunctionele industriehaven8538661.227763
Multifunctionele agrohaven737769732759
Multifunctionele containerhaven166168527533
Multifuctionele zand- en grindhaven209241250171
Industriehaven3693896501.341
Agrohaven369379293334
Containerhaven106110634746
Grote zand- en grindhaven300328418944
Kleine zand,grind en agro haven175192176174
Zeehavens2.7142.7141.2181.178

Directe + indirecte toegevoegde waarde (mln. €) per type 2020

Cirkeldiagram: Directe + indirecte toegevoegde waarde (mln. €) per type 2020Grote multifunctionele binnenhaven • 5.1% (611)Multifunctionele industriehaven • 10.1% (1216)Multifunctionele agrohaven • 10.8% (1302)Multifunctionele containerhaven • 7.3% (886)Multifuctionele zand- en grindhaven • 2.6% (309)Industriehaven • 18.2% (2202)Agrohaven • 4.7% (563)Containerhaven • 10.8% (1308)Grote zand- en grindhaven • 13.0% (1573)Kleine zand,grind en agro haven • 2.4% (290)Zeehavens • 15.0% (1817)

Legenda

  • Grote multifunctionele binnenhaven • 5.1% (611)
  • Multifunctionele industriehaven • 10.1% (1216)
  • Multifunctionele agrohaven • 10.8% (1302)
  • Multifunctionele containerhaven • 7.3% (886)
  • Multifuctionele zand- en grindhaven • 2.6% (309)
  • Industriehaven • 18.2% (2202)
  • Agrohaven • 4.7% (563)
  • Containerhaven • 10.8% (1308)
  • Grote zand- en grindhaven • 13.0% (1573)
  • Kleine zand,grind en agro haven • 2.4% (290)
  • Zeehavens • 15.0% (1817)

Directe + indirecte toegevoegde waarde (mln. €) per type 2013 - 2020

  • Data
  • Grafiek
2013201420182020
Inland mainport 'hors categorie'1.3531.3791.780
Grote multifunctionele binnenhaven836807822611
Multifunctionele industriehaven1.3901.4071.9461.216
Multifunctionele agrohaven1.2901.3411.2701.302
Multifunctionele containerhaven248249794886
Multifuctionele zand- en grindhaven322390412309
Industriehaven5755871.0302.202
Agrohaven627643480563
Containerhaven1541589291.308
Grote zand- en grindhaven4855387661.573
Kleine zand,grind en agro haven284315322290
Zeehavens4.0574.0572.2171.817