Logo Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat

Binnenhavenmonitor

Verfijn resultaten

Kies een jaar
2018

Lay-out

Volgorde en zichtbaarheid

IDJaarTitel
Titel
Kies één of meerdere binnenhaventypes

Lay-out

Volgorde en zichtbaarheid

IDNaam
Naam

Omschrijving

In de Binnenhavenmonitor wordt het economisch belang van de Nederlandse binnenhavens bepaald. De economische impact wordt gemeten in twee indicatoren: werkgelegenheid en toegevoegde waarde. Hiervan wordt zowel het directe effect als het indirecte effect in kaart gebracht. De economische impact wordt bepaald voor twaalf type binnenhavens, variërend van agrohavens, industriehavens tot containerhavens. De Binnenhavenmonitor 2019 is gebaseerd op 25 binnenhavencases verspreid over heel Nederland die geëxtrapoleerd worden naar alle Nederlandse binnenhavens. De Binnenhavenmonitor wordt in opdracht van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat uitgevoerd door Erasmus UPT in samenwerking met het CBS. De Nederlandse Vereniging van Binnenhavens is als belangrijke partner bij het project betrokken.

Totale werkgelegenheid per type 2018

Cirkeldiagram: Totale werkgelegenheid per type 2018Inland mainport 'hors categorie' • 13.0% (8390)Grote multifunctionele binnenhaven • 8.8% (5653)Multifunctionele industriehaven • 11.5% (7413)Multifunctionele agrohaven • 9.4% (6066)Multifunctionele containerhaven • 7.5% (4831)Multifuctionele zand- en grindhaven • 5.1% (3260)Industriehaven • 7.5% (4805)Agrohaven • 4.3% (2772)Containerhaven • 10.4% (6683)Grote zand- en grindhaven • 5.6% (3610)Kleine zand,grind en agro haven • 2.4% (1520)Zeehavens • 14.6% (9430)

Legenda

  • Inland mainport 'hors categorie' • 13.0% (8390)
  • Grote multifunctionele binnenhaven • 8.8% (5653)
  • Multifunctionele industriehaven • 11.5% (7413)
  • Multifunctionele agrohaven • 9.4% (6066)
  • Multifunctionele containerhaven • 7.5% (4831)
  • Multifuctionele zand- en grindhaven • 5.1% (3260)
  • Industriehaven • 7.5% (4805)
  • Agrohaven • 4.3% (2772)
  • Containerhaven • 10.4% (6683)
  • Grote zand- en grindhaven • 5.6% (3610)
  • Kleine zand,grind en agro haven • 2.4% (1520)
  • Zeehavens • 14.6% (9430)

Totale werkgelegenheid per type 2013 - 2018

  • Data
  • Grafiek
201320142018
Inland mainport 'hors categorie'7.2497.1808.390
Grote multifunctionele binnenhaven5.7725.4275.653
Multifunctionele industriehaven7.0317.0087.413
Multifunctionele agrohaven6.8446.8766.066
Multifunctionele containerhaven1.6111.6144.831
Multifuctionele zand- en grindhaven2.6772.6003.260
Industriehaven2.4362.4364.805
Agrohaven2.9983.0422.772
Containerhaven1.2901.2706.683
Grote zand- en grindhaven5.1255.1253.610
Kleine zand,grind en agro haven3.0003.0001.520
Zeehavens18.86018.8609.430

Directe toegevoegde waarde (mln. €) per type 2018

Cirkeldiagram: Directe toegevoegde waarde (mln. €) per type 2018Inland mainport 'hors categorie' • 13.6% (1052)Grote multifunctionele binnenhaven • 6.9% (532)Multifunctionele industriehaven • 15.9% (1227)Multifunctionele agrohaven • 9.5% (732)Multifunctionele containerhaven • 6.8% (527)Multifuctionele zand- en grindhaven • 3.2% (250)Industriehaven • 8.4% (650)Agrohaven • 3.8% (293)Containerhaven • 8.2% (634)Grote zand- en grindhaven • 5.4% (418)Kleine zand,grind en agro haven • 2.3% (176)Zeehavens • 15.8% (1218)

Legenda

  • Inland mainport 'hors categorie' • 13.6% (1052)
  • Grote multifunctionele binnenhaven • 6.9% (532)
  • Multifunctionele industriehaven • 15.9% (1227)
  • Multifunctionele agrohaven • 9.5% (732)
  • Multifunctionele containerhaven • 6.8% (527)
  • Multifuctionele zand- en grindhaven • 3.2% (250)
  • Industriehaven • 8.4% (650)
  • Agrohaven • 3.8% (293)
  • Containerhaven • 8.2% (634)
  • Grote zand- en grindhaven • 5.4% (418)
  • Kleine zand,grind en agro haven • 2.3% (176)
  • Zeehavens • 15.8% (1218)

Directe toegevoegde waarde (mln. €) per type 2013 - 2018

  • Data
  • Grafiek
201320142018
Inland mainport 'hors categorie'8638821.052
Grote multifunctionele binnenhaven541519532
Multifunctionele industriehaven8538661.227
Multifunctionele agrohaven737769732
Multifunctionele containerhaven166168527
Multifuctionele zand- en grindhaven209241250
Industriehaven369389650
Agrohaven369379293
Containerhaven106110634
Grote zand- en grindhaven300328418
Kleine zand,grind en agro haven175192176
Zeehavens2.7142.7141.218

Directe + indirecte toegevoegde waarde (mln. €) per type 2018

Cirkeldiagram: Directe + indirecte toegevoegde waarde (mln. €) per type 2018Inland mainport 'hors categorie' • 13.9% (1780)Grote multifunctionele binnenhaven • 6.4% (822)Multifunctionele industriehaven • 15.2% (1946)Multifunctionele agrohaven • 9.9% (1270)Multifunctionele containerhaven • 6.2% (794)Multifuctionele zand- en grindhaven • 3.2% (412)Industriehaven • 8.1% (1030)Agrohaven • 3.8% (480)Containerhaven • 7.3% (929)Grote zand- en grindhaven • 6.0% (766)Kleine zand,grind en agro haven • 2.5% (322)Zeehavens • 17.4% (2217)

Legenda

  • Inland mainport 'hors categorie' • 13.9% (1780)
  • Grote multifunctionele binnenhaven • 6.4% (822)
  • Multifunctionele industriehaven • 15.2% (1946)
  • Multifunctionele agrohaven • 9.9% (1270)
  • Multifunctionele containerhaven • 6.2% (794)
  • Multifuctionele zand- en grindhaven • 3.2% (412)
  • Industriehaven • 8.1% (1030)
  • Agrohaven • 3.8% (480)
  • Containerhaven • 7.3% (929)
  • Grote zand- en grindhaven • 6.0% (766)
  • Kleine zand,grind en agro haven • 2.5% (322)
  • Zeehavens • 17.4% (2217)

Directe + indirecte toegevoegde waarde (mln. €) per type 2013 - 2018

  • Data
  • Grafiek
201320142018
Inland mainport 'hors categorie'1.3531.3791.780
Grote multifunctionele binnenhaven836807822
Multifunctionele industriehaven1.3901.4071.946
Multifunctionele agrohaven1.2901.3411.270
Multifunctionele containerhaven248249794
Multifuctionele zand- en grindhaven322390412
Industriehaven5755871.030
Agrohaven627643480
Containerhaven154158929
Grote zand- en grindhaven485538766
Kleine zand,grind en agro haven284315322
Zeehavens4.0574.0572.217